hierbij leerden de kinderen over feesten en waarom er bij sommige gelegenheden maskers gedragen worden.
Ook leren de kinderen het begrip expressie, emotie en reliëf.
hieronder vind je een lesvoorbereiding.
er is nog een powerpointpresentatie nodig, deze zal ik op een andere post nog laten zien.
(je hebt namelijk foto's nodig en die laat ik dan zien)
Masker gemaakt door leerling |
aar nu eerst de lesvoorbereiding.
Timo Sophie
|
Paboklas
|
1B
|
Datum
|
31-10-2016
|
|||
Praktijkopleider
|
XXXXXX
|
Stagegroep
|
X
|
Lesnummer
|
|||
Praktijkschool
|
XXXXXX
|
Aantal lln.
|
X
|
Vak-leerinhoud
|
Beeldend - Maskers
|
||
Leerdoelen student. Student
arceert er drie. PO scoort die doelen tijdens de les en komt hierop terug bij
de evaluatie. Toelichting score: 0=overwegend zwak, 1= meer zwak dan sterk, 2
= meer sterk dan zwak, 3 = overwegend sterk. Zijn alle leerdoelen bij alle
lessen op niveau 2-3, dan beslist de
schoolopleider of kan worden overgegaan op formulier 2.
|
|||||||
PO scoort
|
Student markeert 3 leerdoelen
per lesactiviteit die geoefend zullen worden. PO scoort die leerdoelen.
|
||||||
0 - 1 - 2 - 3
0 - 1 - 2 - 3
0 - 1 - 2 - 3
0 - 1 - 2 - 3
0 - 1 - 2 - 3
0 - 1 - 2 - 3
0 - 1 - 2 - 3
|
Toont respect naar leerlingen
(namen kennen, elk kind aandacht geven, interesse tonen, luisteren)
Zorgt voor een ontspannen sfeer
(vriendelijk zijn, bewust zijn van eigen lichaamstaal & stemgebruik)
Zorgt voor een ordelijk verloop
van de les (regels consequent hanteren, overwicht hebben, klas overzien)
Ondersteunt het zelfvertrouwen
van de kinderen (complimenten geven, persoonlijke aandacht geven)
Zorgt voor wederzijds respect
(naar interacties van kinderen kijken en adequaat reageren, voorbeeld zijn
voor de kinderen)
Geeft feedback aan de kinderen (concreet maken
wat de kinderen goed doen en wat beter kan én hoe het beter kan)
Geeft duidelijke uitleg van leerstof en
opdrachten (in voorbereiding concreet en in stappen beschrijven, visueel
maken, didactische hulpmiddelen)
|
||||||
Leerdoelen
|
Ik wil leren om goed mijn stem
tijdens de uitleg te gebruiken
|
||||||
Beginsituatie
|
X
|
||||||
Lesdoel
|
na de lesactiviteit kunnen de kinderen:
|
||||||
Evaluatie
|
Nakijken van het werk
|
Bespreken van het werk
|
Observeren
|
Laten
presenteren
|
|||
Klassen-management
|
Welke regels en afspraken
gelden er voor het gedrag van de kinderen?
-
Als iemand aan het woord is, is de rest stil
|
||||||
Hoe krijg je de aandacht van de
groep?
-
Door te vragen of het stil wordt en anders de bel te gebruiken
|
|||||||
Wat doen kinderen die al klaar
zijn?
-
Die gaan werken aan werk dat nog niet af is
|
|||||||
Welke materialen zijn nodig?
PowerPointpresentatie
30x borden
Klei
Huishoudfolie
Alluminiumfolie
Glutofix
Kranten
Lijmkommetjes
Lijmkwasten
30x ½ A4 karton
30x kleiplaten (onderzetters)
30x potloden
30x scharen
30x stuk touw
|
|||||||
Hoe wordt het werk
gedistribueerd?
-
Ik wijs kinderen aan om mij helpen met uitdelen.
|
|||||||
Vakinhoud/
leerlijn
|
Geef hieronder kort aan hoe de vakinhoud
en leerlijnen in jouw voorbereiding zijn verwerkt.
|
||||||
Tijd
|
Lesopbouw
|
||
Oriëntatie
|
(Les opening; doel van de les
verhelderen, wat weten de kinderen al van dit onderwerp?)
Ik heb voordat ik begin al mijn
PP opgestart en vraag aan de leerlingen of zij dit weekend hebben
meegedaan aan Halloween? En of
zij hierbij maskers nodig hadden? Wanneer ik dit heb gevraagd stel
ik de volgende vraag “wie kan
er redenen bedenken dat men maskers draagt” wanneer dit
beantwoordt is, vertel ik dat
we de komende lessen onze eigen maskers gaan maken m.b.v. onze
eigengemaakte mal, maar eerst
wil ik meer over maskers zelf vertellen.
|
||
Uitleg / Instructie
|
(Wat doe jij? Wat zeg je? Hoe
bewaar je de orde? (welke regels herhaal je?). Hoe houd je het overzicht over
de groep?)
Ik ga alle dia’s langs en stel
de volgende vragen. “wat valt je op aan de maskers?” (v.b. de
overdreven
gezichtseigenschappen) en “waarom draagt men dit?” nadat ik alles heb
besproken
vraag ik de leerlingen of ze de
betekenis kennen voor reliëf (in dit geval diepte en hoogteverschillen)
en dat het heel belangrijk is
dat we dit goed toepassen als we onze maskers gaan maken
Uitwerking voor de activiteit
zelf
Ik sta voor de klas en wacht
tot de klas stil is zodat we kunnen beginnen. “we gaan nu onze eigen
maskers maken, ik wil eerst
uitleg geven wat we nu precies gaan doen, daarna wijs ik kinderen aan
die gaan helpen met de spullen
uitdelen.
“Ik heb maar weinig tijd, dus
als we allemaal goed luister, dan kunnen we lekker snel beginnen”.
De activiteit gaat als volgt:
* Je krijgt een bord, een stuk
karton, een schaar en wat klei.
* Het bord draai je om, zodat
de verhoging naar boven wijst.
* Je legt je karton onder het
bord
* Je tekent met je potlood de
vorm van een kin.
* Vervolgens knip je die kin
uit en leg je onder je bord.
* M.b.v. klei maak je jouw kin
hoger (je maakt een echte kin)
* Vervolgens ga je de randen
van het bord gelijk maken met klei, zodat het wat gladder eruit
ziet.
* Met je klei maak je nu dingen
zoals ogen, monden, wenkbrauwen (maak dit niet te dun of te
klein anders kun je het niet
meer zien tijdens het papier-macheën)
* Als je klaar bent, steek jij
je vinger op, kom ik naar je toe en laat je het aan mij zien en als ik
het akkoord geef dat je verder
mag en krijg je een stuk huishoudfolie.
* Met het huishoudfolie ga jij
je mal bedekken, doe dit zo strak mogelijk.
* Daarna ga je stroken scheuren
(doe dit van horizontaal en niet verticaal, dat scheurt
makkelijker)
* Met het glutofix en een kwast
smeer je jouw mal onder de glutofix
* Vervolgens pak jij je stroken
en begin je eerst verticaal met stroken leggen
* Wanneer je dat gedaan hebt,
smeer je nog een extra laag glutofix over je mal.
* Daarna ga je meer stroken
erop plakken, maar dit keer horizontaal.
* Dan smeer je nog een laag
glutofix eroverheen.
* Dit herhaal je nog ongeveer 1
of 2 keer.
* Je mag ook met aluminiumfolie
andere vormen maken zoals hoorns of oren en die met
behulp van papier-maché aan je
masker vast plakken.
* Wanneer alles goed
vastgeplakt zit, steek jij je vinger op, kom ik naar je toe en als alles goed
is mag je alvast je spullen
opruimen en kun je misschien je buurman of buurvrouw helpen.
Hierna ga ik met hulp van een
paar kinderen de spullen uitdelen en gaan de kinderen aan de slag, ik
loop rond om te helpen waar het
nodig is.
Wanneer er nog 10-15 minuten
over zijn, leg ik de activiteit stil en vertel ik de klas dat we zo gaan
opruimen, dat iedereen zijn eigen tafel helemaal opruimt, hele kranten vouwen
we netjes op en leggen het voorin de klas op de kast, dingen die helemaal
kapot of onder de lijm zitten kunnen weggegooid worden en kinderen die nog
niet klaar zijn, gaan we nog overleggen of we ander moment deze week verder
kunnen gaan. Daarna ruimen we gezamenlijk op en vertel ik dat we een andere
keer de maskers nog gaan schilderen, maar dat de maskers eerst goed moeten
drogen en dat duurt wel een paar dagen. Tentoonstellen
|
||
Afsluiting
|
(Feedback en evaluatie)
Wanneer iedereen helemaal klaar
is, verzamelen we de maskers en presenteer ik de maskers en vraag aan de
klas:
-
we gaan beoordelen aan de hand van de betekenis en verschillende beeldaspecten.
Als we naar de gemaakte maskers kijken:
|
||
Lesovergang
|
(Wissel van
activiteit/opruimen/ klaarzetten)
Iedereen ruimt zijn eigen tafel
helemaal op. Hele kranten vouwen we netjes op en leggen het voorin de klas op
de kast, dingen die helemaal kapot of onder de lijm zitten kunnen weggegooid
worden.
|
Geen opmerkingen:
Een reactie posten